PORADNICTWO ŻYWIENIOWE

Porad żywieniowych udzielam na podstawie wywiadu zdrowotno-żywieniowego, który wypełnia każdy mój pacjent. Na podstawie otrzymanych informacji przekazuję pacjentowi dostosowane wskazówki jak prawidłowo się odżywiać oraz jakich błędów żywieniowych unikać . Porada żywieniowa służy do lepszego ułożenia unikatowej diety dla Ciebie i Twoich bliskich.

Poradę żywieniową otrzymasz podczas wizyty w gabinecie lub on-line.

Zalecenia, które otrzymasz, będą dostosowane do potrzeb Twojego organizmu, efektów, które chcesz osiągnąć, Twoich upodobań żywieniowych, umiejętności kulinarnych i czasu, jaki możesz poświęcić na zdrowe odżywianie. Dlatego nie musisz się obawiać, że nie podołasz moim zaleceniom, zabraknie Ci czasu na przygotowywanie skomplikowanych posiłków czy składniki do ich przygotowania będą drogie bądź trudno dostępne.

Przygotowując zalecenia żywieniowe biorę pod uwagę wiele czynników, aby zdrowe nawyki żywieniowe pozostały z Tobą na dłużej – to dla mnie priorytet.

W trakcie wizyty, jeśli korzystasz z porady stacjonarnej, lub w ciągu 7 dni na adres e-mailowy, jeśli korzystasz z porady online, otrzymasz:

W trakcie wizyty masz możliwość skorzystania z analizy składu ciała wykonanej za pomocą profesjonalnego, medycznego sprzętu i wykupienia jadłospisu (usługi dodatkowo płatne).

karmena łasicka znany dietetyk
karmena łasicka znany dietetyk

PRZYGOTUJ SIĘ DO PIERWSZEJ WIZYTY

W celu skorzystania z porady dietetycznej lub wykonania analizy składu ciała umów termin wizyty korzystając z formularza kontaktowego.
Pierwsze spotkanie trwa ok. 40-60 minut. Należy na nie zabrać:
porada w gabinecie dietetycznym karmena łasicka znany dietetyk

Pytania i Odpowiedzi

Najczęściej zadawane przez Was pytania i moje odpowiedzi

Zdrowy styl życia to nie tylko prawidłowe żywienie, ale również aktywny tryb życia. Stąd razem z dietetykiem zaplanuj plan nauki prawidłowych nawyków żywienia oraz plan treningowy. Prawidłowe stosowanie się do zaleceń dietetyka bez podjadania i pomijania posiłków gwarantuje założone efekty. Aktywność fizyczna pozwala na przyspieszenie osiągnięcia celu.

Dieta to sposób żywienia, należy traktować ją jako narzędzie w celu nauki odpowiedniego dla siebie żywienia. Będąc na diecie nauczysz się zasad zdrowego żywienia w celu kontynuacji założeń po diecie. Dzień zakończenia diety nie oznacza powrotu do złych przyzwyczajeń i nałogów z przed diety.
Umiejętności jakie zdobędziesz po zastosowaniu diety:
– będziesz potrafił określić wielkość porcji posiłków (po diecie stabilizującej)
– poznasz odpowiednie dla Ciebie pory posiłków
– bez trudu ocenisz i wybierzesz zdrowe produkty spożywcze
– jeśli zastosujesz wskazówki przekazane podczas diety również po jej zakończeniu unikniesz efektu jojo
– poprawisz i utrzymasz dobre samopoczucie i zdrowie
– zauważysz jakie korzyści przynosi aktywność fizyczna.

Jest 8 etapów odchudzania, co wiąże się ze zmianami diet odchudzających. Jedna dieta odchudzająca nie umożliwi osiągnięcia oczekiwanego celu. Na wizytach kontrolnych dietetyk sprawdza wyniki analizy składu ciała lub pomiary podane przez pacjenta online i oblicza bieżące zapotrzebowanie, stąd określa czy należy zostawić czy wprowadzić nową dietę odchudzającą o innych wartościach kalorycznych i odżywczych. Najczęściej dieta zmieniana jest co miesiąc.

Poznaj szczegóły współpracy z dietetykiem tutaj.

Proces odchudzania polega na trzech głównych etapach : dietach odchudzających, diecie stabilizującej i poradach kontrolnych po diecie (sprawdzenia nawyków żywieniowych). Dopiero przeprowadzony pełen plan żywieniowy powoduje trwałe i zadowalające efekty bez efektu jojo. Przerwanie diety przyczynia się do zaburzeń w metabolizmie organizmu i tym samym zwiększa ryzyko niepożądanych efektów.

W celu uniknięcia efektu jojo należy przejść przez cały proces odchudzania ,po osiągnięciu celu razem z dietetykiem zastosować dietę stabilizującą masę ciała, zastosować się do wskazówek dietetyka, utrzymać prawidłowe ilości jedzenia. Większe ryzyko efektu jojo występuje u osób które: – przerwały dietę -nie przeszły przez cały proces odchudzania np. pominęły dietę stabilizującą -nie zastosowały się do zaleceń dietetyka po diecie.

Poznaj szczegóły efektu jojo tutaj.

W celu wprowadzenia jednocześnie zmian w żywieniu u kilku osób z jednej rodziny należy zastosować dietę rodzinną. Dieta rodzinna jest przygotowana indywidualnie dla każdej osoby z rodziny przystępujących do diety w miarę możliwości ze wspólnymi posiłkami. Nie można diety przeznaczonej dla osoby dorosłej stosować na dziecku i odwrotnie. Zapotrzebowanie energetyczne zależy od indywidualnego tempa metabolizmu, masy ciała, wzrostu, wieku, płci, poziomu aktywności fizycznej.

Nawet jeśli Twoje koleżanka ma taką samą wartość na wadze to nadal różni się chociażby wiekiem, wzrostem, poziomem aktywności a głównie tempem metabolizmu. Stąd nie należy stosować diety koleżanki, ponieważ możesz sobie zaszkodzić.

Dieta odchudzająca, którą kupisz w sklepie jest idealna dla osób, które mają prawidłowe wyniki badań i lubią różne produkty spożywcze. Dieta indywidualna jest dla osób z nieprawidłowymi wynikami badan, chorujących, mających nietolerancje pokarmowe , alergie oraz nie lubiące wszystkich produktów spożywczych. Sprawdź grupy osób, dla jakich układam diety tutaj.

Kobieta w ciąży ma różne zapotrzebowanie energetyczne i odżywcze w różnych trymestrach ciąży. Zapotrzebowanie kobiety w ciąży wzrasta ze względu na rozwijające się dziecko, stąd u kobiet w ciąży należy stosować żywienie dostosowane do jej zapotrzebowania wraz z uwzględnieniem trymestrów ciąży. Kobieta w ciąży wraz z dietetykiem dąży do prawidłowego przyrostu masy ciała.
Zakazane jest bycie na diecie odchudzającej w trakcie trwania ciąży.

Kobieta karmiąca piersią ma większe zapotrzebowanie na czas karmienia do momentu jego zakończenia, stąd należy dostarczać prawidłową ilość żywienia. Zakazane jest bycie na diecie odchudzającej w trakcie karmienia piersią.

Zastosowany przez dietetyka deficyt kaloryczny na diecie odchudzającej służy do najlepszego osiągnięcia efektu w odpowiednim czasie. Jakiekolwiek samodzielne zmiany bez konsultacji z dietetykiem mogą doprowadzić do wydłużenia procesu zmiany nawyków żywieniowych oraz gorszych rezultatów.

Kawałek ciasta może mieć ok.300-800 kcal, a kawałek pizzy ok. 300-500kcal, stąd jest to równoważne jednemu lub dwóm posiłkom na diecie. Jakiekolwiek zwiększenie ilości jedzenia, a w tym podjadanie, jedzenie kalorycznych i niezdrowych produktów może zwolnić a nawet zatrzymać proces odchudzania. Stosowanie diety odchudzającej i podjadanie nie zabezpiecza przed zwiększeniem masy ciała.

Picie alkoholu to niezdrowe nawyki. Alkohol to również dodatkowe kalorie, w zależności od rodzaju alkoholu i dodatków jest to inna ilość. Dodatkowe kalorie dostarczane w trakcie diety zmniejszają rezultaty wprowadzonych działań.

  Administratorem danych jest Karmena Łasicka Znany Dietetyk z siedzibą w Lubowidzu (09-304), ul. Żuromińska 26. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Karmena Łasicka Znany Dietetyk zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu odpowiedzi na zapytanie i w celach marketingowych oraz oświadczam, że zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania i żądania zaprzestania ich przetwarzania.

  KONTAKT

  Pacjentów przyjmuję w prywatnym gabinecie w Lidzbarku Welskim lub w Lubowidzu.
  karmena łasicka znany dietetyk

  Masz pytania albo wątpliwości jak dieta jest dla Ciebie? Chcesz umówić termin wizyty albo po prostu się przywitać? Wyślij mi wiadomość przez formularz kontaktowy!