Dietetyk kliniczny, Karmena Łasicka

 

Kim jestem?

Jestem taka jak Ty. Jestem kobietą, która chce dobrze wyglądać i czuć się w swoim ciele. Jestem mamą i żoną, której zależy na zdrowym podejściu do żywienia mojej rodziny. Jestem przedsiębiorczą kobietą, która poza gotowaniem ma również inne zajęcia oraz hobby. I nie chce spędzać całego dnia na gotowaniu lub zmywaniu naczyń. Jednocześnie widzę różnice w efektach mojej pracy kiedy mam więcej energii, lepszą koncentrację i nie brakuje mi siły na zadania do wykonania.

Jestem dietetykiem klinicznym. Znajdziesz u mnie motywację  do zdrowszego stylu życia. Pozwól sobie na moje wsparcie, żeby osiągać lepsze wyniki zdrowotne i zawodowe. Mieć więcej energii, lepszą koncentrację i samopoczucie.  I ciesz się ze zdrowej i zgrabnej sylwetki.

Na co dzień wyznaję zasadę -zdrowo, szybko i smacznie.

Pokazuję kobietom, że kiedy przestają stawiać siebie na ostatnim miejscu i zaczną dbać o siebie wszystko inne zacznie się układać.

Moje doświadczenie i wykształcenie

Mój styl pracy

             Strateg

Strateg to zazwyczaj silny indywidualista, którego cechuje przyszłościowe i postępowe myślenie oraz konkurencyjne podejście. Strateg to osoba ciekawa świata, mająca wiele zainteresowań. Rozwiązując problemy, przyjmuje logiczne i krytyczne podejście. Bardzo często to on jest autorem niebanalnych rozwiązań.

Strateg potrafi bardzo silnie wpływać na innych i motywować= ich do realizacji celów. Jego upodobanie do ryzyka i nowych wyzwań sprawiają, że idzie szybko przez życie, jednocześnie zmieniając życie innych.

 Jest bardzo zdeterminowany, ma tendencję do rywalizacji i zawsze dąży do doskonałości. Jest bardzo aktywną osobą, która potrafi inspirować innych. Jest oryginalny i twórczy, a nowe rozwiązania wprowadza z dużą pewnością siebie. Gdy podejmuje decyzję, równie ważne są dla niego fakty, co intuicja. Po podjęciu decyzji, konsekwentnie się jej trzyma.

             Kreator

Kreator to osoba, która generuje pomysły. Cechuje go wrodzona umiejętność dostrzegania problemów i sytuacji z różnych perspektyw i dlatego też potrafi wpaść na pomysły lub rozwiązania, które przez innych mogłyby zostać przeoczone. Jest kreatywny, zdeterminowany i przyjmuje analityczne podejście do rozwiązywania problemów. Kreator inicjuje wprowadzanie zmian i ulepszeń. Jest bardzo zdeterminowany; jest towarzyską osobą. Kreatorzy świetnie sprawdzają się w nieszablonowym myśleniu. Główną wartością, jaką wnoszą do zespołu, jest ich umiejętność spojrzenia na problem z innej perspektywy. Kreatorzy dostrzegają rozwiązania, których nie widzą inni. Ich pomysły z reguły są nieoczywiste, wręcz wyjątkowe. Potrafią świetnie ocenić obecną sytuację i określić działania, które muszą zostać podjęte, aby osiągnąć cel.

Potrafią rozwiązać konflikt, przyjmując pozytywne podejście i przedstawiając wiele potencjalnych rozwiązań.

Moje wartości

Moja historia

W wieku 7-8 lat ugotowałam pierwszy obiad. Był nim gulasz. Już wtedy zastanawiałam się jak można gotować coś kilka godzin, żeby zjeść to w 5 minut.  

Kiedy moi rodzice otworzyli salę weselą miałam 14 lat, obserwowałam pracę kucharek i zaczynałam się zastanawiać jak można udoskonalić proces gotowania, żeby go przyspieszyć.

Wybrałam się na kierunek biologiczno-chemiczny, ponieważ fascynowała mnie wiedza o człowieku i już wtedy wiedziałam, że chce pomagać. Jednocześnie wiedziałam, że nie chce patrzeć na ból i cierpienie osób w szpitalu.

Pewnego dnia stało się dla mnie jasne, że mogę połączyć znajomość gotowania i chęć pomocy innym w dietetykę. Skończyłam dietetykę kliniczną na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Od tamtej pory zdobywam wiedzę dietetyczną i ciągle ją aktualizuję. Cieszę się że od 2013r. pracuję w zawodzie, a od 2015r. prowadzę swoją poradnie dietetyczną.

Przez te wszystkie lata poznawałam siebie i pacjentów. Zdobyta wiedza uświadomiła mi, że nie chcę tylko by moje pacjentki zmieniały dietę a zmieniały styl życia. Tylko wtedy w pełni mogą zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wywiady i szkolenia gościnne

Wywiad u Klaudii Kałążnej. Możesz odsłuchać tutaj